Przegląd prasy Tamary Olszewskiej [29.06.2016]

29.06.2016

I słowo ciałem się stało i mieszka między nami. Karmię zgłodniałe ciało, neewsami jak owocami. A że to słowo skażone PiSem, to nie moja wina. Zapraszam 🙂

1. Tak konsekwentnego polityka na stanowisku głowy państwa, jakim jest Duda, nigdy wcześniej nie widziałam. Można byłoby go za to podziwiać, gdyby nie fakt, że konsekwencja dotyczy tylko ślepego wykonywania rozkazów z dołu (a właściwie z góry). Znowu więc błysnął samodzielnością, neutralnością i rzetelnością odrzucając nominacje 10 sędziów sądów powszechnych. Czym podpadli kandydaci? Brakiem uległości i manifestowaniem swojej niezależności. Rzeczywiście, przestępstwo wielkiego kalibru, więc na karę zasługują. Mało tego, ich wina jest tak wielka, że nie trzeba było nawet dla pozorów podać przyczyn odmowy. Po prostu nie, bo nie i tyle. Tak ogłasza On, kilkuletni wczasowicz w Pałacu Prezydenckim.

2. Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że brexit jest bardzo na rękę PiSowi. Spójrzcie na te uśmieszki, zacieranie rąk, porozumiewawcze miny. Bóg zesłał nagle prezesowi wielką szansę podboju Europy. Zmobilizował więc swoich wiernych, nocami i dniami obmyśla plan, który pozwoli mu zająć należne Polsce miejsce w Europie czyli to najwyższe i spiskuje, manipuluje, debatuje, konsultuje. Ot, istne szaleństwo. Eurodeputowani PiSu próbowali nieco przyspieszyć i w imieniu grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, złożyli ustną poprawkę, zakładającą odwołanie Jean-Claude’a Junckera ze stanowiska. Nie udało się, ale co tam. Przyszłość Europy i tak należy do prezesa, a kto w to nie wierzy, to kiep i tyle.

3.  Znany nam z czasów PRL i aktywnej obecnie służalczości wobec prezesa Stanisław Piotrowicz poczuł się bardzo zagrożony ujawnieniem tego, co dzieje się w Komisji pracującej nad zmianami w TK i zażądał usunięcia kamer telewizyjnych. Podczas prac ma być utrzymana cisza i pełna tajność. Może zamówił też na nasz koszt plastry, by zakleić usta tym z opozycji? Nie udało mu się, na szczęście, ale pewnie w duchu zatęsknił za dawnymi czasami, kiedy partyjniak kazał, a lud bez szemrania i potulnie słuchał. Panie Piotrowicz „to se ne vrati”.

4.  Już jutro ORP „Kościuszko” rusza na Morze Egejskie, by w ramach NATO pilnować nas przed nielegalnymi imigrantami. Macierewicz cały szczęśliwy, terroryści ze strachu zmienią kierunek, a mnie zastanawia jedno. Jakim cudem ta fregata, która zdaniem szefa MON jest właściwie wrakiem, ma spełnić swoje zadanie? Nie ma części uzbrojenia, a to, które jest, nie działa. I takie, wyeksploatowane do granic możliwości, cudo będzie nas bronić? Jedno jest pewne, jeśli nasz okręcik gdzieś się przytopi lub bardziej podniszczy będzie to oczywiście wina Tuska.

5. Proponuję newsa nieco odgrzanego, ale ważnego, bo może ktoś wcześniej tę informację przeoczył. Warto przypomnieć sobie, jak o finanse państwa dba rząd B.Szydło. W ciągu zaledwie kilku miesięcy zadłużenie Polski wzrosło o 47miliardów złotych i wynosi teraz 881 mld. Takim „sukcesem” nie mogła się radować nawet premier Kopacz, której właśnie PiS zarzucało wpędzanie Polski w czarną dziurę. Dodajmy do tego planowany na rok 2016 deficyt w rekordowej wysokości 54,6 mld zł. I już wyłania nam się obraz Polski za kilka miesięcy. Po prostu jest super, a będzie jeszcze lepiej.

6. Tajemnicza historia kontaktów Macierewicza z niejakim Luśnią wciąż wzbudza emocje. Czy nadal współpracują w ramach Fundacji „Głos”? , czy spotykają się towarzysko? O czym rozmawiają? Pytania się mnożą, nastroje potęgują, kolejna aferka dzieli społeczeństwo, a prezes i Macierewicz milczą, pozostawiając wszystko w rękach „ekspertów” od rachunku prawdopodobieństwa.  W końcu jakaś całka nam z tego wyskoczy, tylko nie wiem, jaka.

*

Niefrasobliwa radość istnienia  Pisu może zadziwiać nadmierną żywotnością, ale jednocześnie prowadzi nas na niezłe manowce. Nie wiem, jak Wy, ale ja jakoś dziwnie się czuję, że coś takiego ma władzę, ma poparcie i bezkarnie wciska nam kit na każdym kroku. Wciąż mam jednak wielkie pokłady wiary, ze to już niedługo. Do jutra 🙂

Źródła informacji:

1. http://wyborcza.pl/1,75398,20320081,prezydent-sadzi-sedziow.html
2. http://www.newsweek.pl/pis-chcialo-odwolac-junckera-w-parlamencie-europejskim,artykuly,388151,1.html
3. http://wyborcza.pl/1,75398,20321599,komisja-sejmowa-debatuje-nad-ustawa-o-trybunale-piotrowicz.html
4. http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1666642,1,polscy-marynarze-poplyna-na-misje-nato-zdezelowanym-okretem.read
5. http://natemat.pl/183063,w-pol-roku-rzad-szydlo-zadluzyl-kraj-o-47-miliardow-zlotych-pierwszy-rachunek-za-500
6. http://wyborcza.pl/1,75398,20320059,macierewicz-lusnia-i-spotkanie-w-kosciele.html

Tamara Olszewska prowadzi blog na FB:
https://www.facebook.com/tamara.olszewska.79

Funkcjonuje również fanklub Tamary:
https://www.facebook.com/groups/469081139951130/