Solidarność naszą bronią

 

Kolejne spotkanie spacerowiczów 30 sierpnia pod Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej będzie mieć szczególny charakter. Zbiega się z wigilią rocznicy Porozumień Sierpniowych 1980. Jeżeli nie wierzysz, że to Jarosław skakał przez płot, bądź tam z nami.

 Porozumień, które dały Polsce i światu „Solidarność”. Tę Solidarność, która wraz ze swym legendarnym przywódcą – Lechem Wałęsą – stała się na długie lata wizytówką Polski w świecie.

Niestety obecna władza, jak w wielu innych obszarach robi wszystko, żeby ten wizerunek zszargać i napisać historię na nowo. Stąd zmasowany atak IPN na Lecha Wałęsę, stąd coraz częstsze wypowiedzi, że to bracia Kaczyńscy byli faktycznymi przywódcami ruchu. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale coraz więcej ludzi zaczyna w to wierzyć – a przynajmniej taką wiarę deklaruje.

Pomorski KOD został brutalnie wypchnięty spod pomnika stoczniowców w Gdańsku decyzją Wojewody, unieważniającą prawomocne zezwolenie wydane przez przez Prezydanta Miasta, bo obecna wydmuszka Solidarności, kierowana przez osobę jawnie wspierającą PIS uznała, że ma większe prawo do demonstracji w tym miejscu. Może i dobrze, bo KOD obchody przeniósł na plac przed historyczną halą BHP, gdzie porozumienia zostały podpisane. Jeżeli ktoś ma tyle samozaparcia i wolnego czasu, żeby się wybrać do Gdańska, informację na temat tej manifestacji można znaleźć tu: http://demokratio.pl/wydarzenia/312-salabhp-w-37-rocznicę-porozumień-sierpniowych.html.

Natomiast wszystkich, którzy chcą okazać szacunek rzeczywistym bohaterom pierwszej „S”, zapraszamy na plac pod Sądem Okręgowym (ul. Cieszyńska 10) w Bielsku-Białej w środę, 30 sierpnia 2017 o godz. 20:00. Pokażmy, że o nich pamiętamy i że propaganda PIS nie zmieni historii przez wielokrotne powtarzanie tych samych bzdur.

Bądźmy tam razem.