Tydzień pod Lupą Tamary Olszewskiej [25.06 – 01.07.2016]

25.06 – 1.07.2016

1 Oj czeka nas gorąca jesień. W sejmie zderzą się dwa projekty dotyczące aborcji. Jeden łagodzący dotychczasowe przepisy i drugi, całkowicie zabraniający usuwania ciąży.  Jak znam władzę i prezes, z marszu wrzucą projekt  Komitetu Ratujmy Kobiety do kosza i będą po nocach debatować, jak płci żeńskiej dowalić na maksa. Oczywiście włączy się w to kościół i wszyscy będziemy na okrągło atakowani tematem i jedynie słusznym dla Polski wyborem. Szkoda, ze troska o życie poczęte nie idzie w parze z troską o to już narodzone. No, ale rząd dał po 500 zł to już nie musi się przejmować, co dalej.

2. Boska jest ta  nasza ( a właściwie nie nasza) Szydło. Kiedy słucham, co mówi to nie wiem, czy się śmiać czy płakać. Ależ poleciała w fantasy wypowiadając się temat UE i brexitu. Najczęściej padały słowa – ja, nowy traktat, Polska zaproponuje, dymisja dla nieudolnych polityków UE, UE do kitu, ja i moja rozmowa z Cameronem. Gdyby ktoś jej nie znał, to mógłby uwierzyć, ze tylko Polska ma plan uratowania UE, którą PiS kocha nad życie, tylko Polska umie dogadać się z Cameronem, by nie gnębiono imigrantów w Wielkiej Brytanii, cała Europa słucha polskiego głosu i da się poprowadzić przez naszego prezesa. Pytanie tylko, dokąd, bo sami widzimy, jak się ma dobra zmiana u nas i nie życzymy Europie tego samego.

3. Morawiecki wpadł na genialny pomysł. Polska będzie miała swoją własną agencję ratingową i nie będą nam te obce mieszały w ocenie gospodarki. Oczywiście ta nasza agencja będzie najlepsza, najbardziej wiarygodna i tylko ona będzie cieszyła się uznaniem świata. Już się ciesze, a Wy? Oczywiście musiał też wtrącić swoje trzy grosze na temat brexitu. Nie mamy się czego obawiać, bo rząd będzie czujny, nasza gospodarka to przeżyje i ogólnie, damy radę. Tralalala, przepraszam, ale z cudami to nie do nas.

4. Macierewicz zapowiada rekonstrukcję ostatnich chwil lotu Tupolewa. Ciekawe, jak to on sobie wyobraża. Dla mnie rekonstrukcja to odtworzenie wydarzenia w idealnie zbliżonych okolicznościach i warunkach. Rozumiem więc, ze drugiego Tupolewa załadują 96 osobami, odczekają na ostrą mgłę nad Smoleńskiem i udowodnią, że samolot mógłby spokojnie wylądować, gdyby nie zamach. I wszystkie kłamstwa zostaną obalone, i wreszcie prawda zajaśnieje blaskiem prawdziwszy . Pytanie, gdzie on zajdzie chętnych do tej rekonstrukcji?

5. Coś chyba nie do końca jasne, skąd wziąć kasę na wypłaty 500 plus, bo sam Morawiecki zabrał głos w sprawie. Obiecał, ze choćby żabami z nieba leciało, to pieniądze na dzieciaczki są i będą. Zgodnie z polityką finansowa PiSu, nie przedstawił żadnych konkretów, tylko opowiadał bajeczkę o przewidywanych dochodach. No cóż, bajki mają to do siebie, że występują w nich różne wiedźmy, wróżki, czarodzieje, dobro zawsze zwycięża, a na końcu jest morał. Wiedźmy w PiSie widzę, czarodziejów też tam nie brakuje, a morał pasuje idealnie – nie licz gruszek na wierzbie.

6. Biedny prezes skarży się, jak to mu dokuczają, dogadują, podkładają różnego rodzaje świnki. I przez takich właśnie degeneratów nie mógł chwycić w łapki teki premiera. Gdyby się zdecydował na ten krok, to byłby obiektem zmasowanego ataku, co nie przysłużyłoby się zwycięstwo jego partii. Jego wrażliwość wrodzona, delikatność, takt i kultura najwyższych lotów kazały mu się usunąć w cień dla dobra PiSu, Polski i narodu. A wszystko to, dlatego, że on taki uczciwy, czysty i jedyny bohater nie skażony świństwami, współpracą z kimś tam. Obiecuję prezesie, kiedyś naród pana doceni i utknie pan na śmietniku historii. Ma to pan jak w banku.

7. Proces otumaniania narodu trwa w najlepsze. Ot, chociażby obchody Czerwca’ 56 i walka prezydenta Poznania z Macierewiczem, który usiłował nam wcisnąć listę smoleńską. Czas dowalić panu Jaśkowiakowi i przedstawić słuszna wersję wydarzeń, by lud ciemny to kupił i jeszcze bardziej czuł potrzebę wspierania swoich wybrańców. Gazeta Wyborcza pokazała inny nieco przebieg konfliktu w końcowej fazie. Nie mogą pojąć jednego, skąd to przekonanie rządzących, że można z nas robić idiotów, bo i tak wszystko łykniemy? Przeczytajcie, proszę.

Źródła informacji:

1. https://www.wprost.pl/kraj/10012812/Szydlo-o-Brexicie-UE-i-rozmowie-z-Cameronem.html
2.  https://www.wprost.pl/kraj/10012812/Szydlo-o-Brexicie-UE-i-rozmowie-z-Cameronem.html
3. https://www.wprost.pl/kraj/10012960/Morawiecki-zapowiada-powstanie-polskiej-agencji-ratingowej.html
4.http://wiadomosci.onet.pl/kraj/katastrofa-smolenska-bedzie-nowa-rekonstrukcja-lotu-tu-154m/pzs75e
5. https://www.wprost.pl/gospodarka/10013342/Morawiecki-zapewnia-ze-pieniadze-na-500-sie-znajda.html
6. http://wyborcza.pl/1,75398,20340026,kaczynski-pis-chce-zmienic-polske-ale-nie-dla-siebie-chce.html
7.http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,20337505,grozby-i-szantaze-politykow-pis-do-ostatniej-chwili-chcieli.html

Tamara Olszewska prowadzi blog na FB:
https://www.facebook.com/tamara.olszewska.79

Funkcjonuje również fanklub Tamary:
https://www.facebook.com/groups/469081139951130/

 

 

Jedna myśl na temat “Tydzień pod Lupą Tamary Olszewskiej [25.06 – 01.07.2016]”

  1. Nasze protesty nie robia na nich żadnego wrażenia. Oni będą uchwalać to co im się podoba a my mamy za obowiązek ich debilne ustawy przestrzegać. I tyle. Jedna z ustaw będzżie brzmiała; kot to też żona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.