Tydzień pod Lupą Tamary Olszewskiej [11.02 – 17.02.2017]

11 – 17.02.2017

 1. Rozeszła się plotka, jakoby poseł K. ostro spiął się z Macierewiczem o Misiewicza. Długo trwała ich rozmowa, Macierewicz usiłował przekonać szefa, że atak na Miśka to praktycznie atak na niego, bo tak działa ta paskudna opozycja w Polsce. Poseł K. nawet uwierzył i ostatecznie wspólnie podjęli decyzję, ze Misiek siedzi sobie spokojnie na urlopie, a jak sprawa ucichnie to się gdzieś go wsadzi. Gdzieś, gdzie nie będzie się za bardzo rzucał w oczy, ale swoje zarobi i będzie mógł czuć się ważny. Panowie zadowoleni z porozumienia, Misiek spokojnie czeka, a my bądźmy pewnie, że chłopak nam się objawi. W końcu Macierewicz dba o niego jak o …. no właśnie, jak o kogo?
 2. Trójpodział władzy, typowy dla ustroju demokratycznego, jest w Polsce coraz większą fikcją. Nad wszystkim czuwa „wielki inkwizytor” Ziobrem zwany, który pilnuje, by sędziowie w sporach z rządem nie mieli za wiele do powiedzenia. W tej sytuacji pewnie nikogo nie zaskoczy informacja o umorzeniu przez Prokuraturę Okręgową Warszawa – Praga śledztwa w sprawie nieopublikowania orzeczeń TK z 9 marca 2016 r. oraz z 6 kwietnia 2016 r., 6 czerwca 2016 r. i 11 sierpnia 2016 r. Według prokuratora Łapczyńskiego wszystko gra, bo stanowisko prokuratury wiąże się z ochroną interesu publicznego i tyle w temacie. No proszę, krótko, zwięźle i tak jak powinno być.
 3. No to nasi niemieccy sąsiedzi mają niezły ubaw. Co niektóre gazety odnoszą się do wypadku Szydło i zwracają uwagę na fakt, że coś ostatnio sporo tych wypadków. Florian Hassel, korespondent gazety Süddeutsche Zeitung z Polski wspomina o weekendowym strachu mieszkańców Oświęcimia, bo polska premier w „tempie harakiri” jest dowożona do stęsknionego mężusia. Zwraca też uwagę na słowa Błaszczaka, który wyliczył, że w ciągu roku dochodzi do 24 wypadków z udziałem rządowych limuzyn, więc jest to norma i nie ma się co dziwić. Chwała tobie człowieku, że chociaż w tym przypadku mieścimy się w redniej statystycznej.
 4. Rząd szuka oszczędności jak oszalały, stąd więc jego najnowszy pomysł. Prawo do emerytury będą mieli tylko ci, którzy udowodnią, że przez minimum 15 lat odprowadzali składki. Reszta niech się ustawia w kolejce do eutanazji. Jak na razie ostro sprzeciwia się temu OPZZ, a Solidarność milczy jak zaklęta.
 5. No i mamy problem z reformą edukacji. Problem, którego chyba Zalewska nie widzi. Brak zgodności pomiędzy nową podstawą programową a ramowym planem nauczania, czyli przydziałem godzin na poszczególne przedmioty. Choćby nie wiem jak się starać nijak nie dopasuje się tych obu dokumentów do siebie. Jeżeli na tym etapie jest taki bajzel, to czego możemy oczekiwać dalej? Za niecałe 4 miesiące mają pokazać się już nowe podręczniki i to pewnie będzie kolejna wpadka, bo w tak krótkim czasie nie ma opcji, by powstało dobre narzędzie dydaktyczne. No nic, ważne że Zalewska szczęśliwa.
 6. Morawiecki jak to on. Wizjoner optymista. Pomysłów ma od groma i trochę, by usprawnić i polepszyć naszą gospodarkę. Jego realizacja Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju została właśnie przyjęta jako sztandarowe działanie rządu. Wydaje się jednak, że nikt poza Morawieckim nie wie, o co właściwie chodzi i wierzy mu bardziej na słowo. Nam pozostaje tylko jedno. Zastanowić się, kiedy geniusz finansowy PiSu opowiada bajki, a kiedy odnosi się do realiów. Czy jest ktoś, kto to łapie?
 7. Był w naszej historii taki Radziwiłł, co to się spiknął ze Szwedami, a teraz mamy kolejnego w akcji, co to chce tak zreformować nam służbę zdrowia, że włos się jeży. Organizacje pozarządowe i znawcy tematyki szpitalnej ostrzegają, że czeka nas chaos, kolei, uciekający lekarze i upadające szpitale. Nawet mało myśląca Szydło dostrzegła, że jednak coś nie tak i chce przedyskutować pewne aspekty reformy, ale Radziwiłł jest pełen wiary w swój sens, swoją prawdę i pewnie postawi na swoim. Patrzcie, nie trzeba wprowadzać eutanazji prawnie, bo praktycznie wejdzie ona w życie. Tak po cichutku, tylnymi drzwiami, ale za to skutecznie. Chorzy i starzy będą sobie wymierać jak na pniu, a zaoszczędzona kasa będzie na fanaberie rządzących. Ach czyż to życie nie jest piękne?
 8. Ciężki to tydzień dla PiSiątek. Duda dostał ostrzeżenie od senatora Johna McCain, Waszczykowski dostał po nosie od Timmermansa, a Macierewicz błysnął takim dołem intelektualnym, że aż ręce opadają. Facet wrzucił do jednego worka atak na Gruzję, konflikt na Ukrainie i katastrofę smoleńską, by pokazać rosyjskie zagrożenie dla świata. Obłęd Macierewicza postępuje w tempie zastraszającym. Zupełnie stracił umiejętność oddzielania faktów od bajeczek i nie rozumie jednego. Świat nie da się nabrać na jego bajania tak jak znaczna część narodu polskiego. Nie da się, bo po prostu myśli.

Źródło informacji:

 1. http://wiadomosci.wp.pl/kat,140696,title,Operacja-Misiewicz-Kaczynski-i-Macierewicz-chca-sie-pozbyc-rzecznika-MON-Po-cichu,wid,18700598,wiadomosc.html
 2. http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/302119968-Umorzono-sledztwo-ws-nieopublikowania-wyrokow-TK-z-9-marca-i-11-sierpnia.html#ap-1
 3. http://www.newsweek.pl/swiat/niemieckie-media-o-wypadku-beaty-szydlo-piraci-drogowi-z-urzedu,artykuly,405256,1.html?src=HP_Left_Section_2
 4. http://next.gazeta.pl/next/7,151003,21371013,placenie-skladek-juz-nie-zagwarantuje-emerytury-rzad-ma-nowy.html#MT
 5. http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1019644,reforma-edukacji-pis-szkoly.html
 6. http://www.newsweek.pl/biznes/plan-morawieckiego-przyjety-czy-morawiecki-wyciagnie-gospodarke-z-pulapki-sredniego-wzrostu,artykuly,405312,1.html?src=HP_Right_List_latest
 7. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/siec-szpitali-reforma-sluzby-zdrowia,75,0,2262859.htmlhttp://
 8. http://www.wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Glupota-albo-prowokacja-Burza-po-slowach-Antoniego-Macierewicza-w-Monachium,wid,18705861,wiadomosc.html

 

Tamara Olszewska prowadzi blog na FB:
https://www.facebook.com/tamara.olszewska.79

Funkcjonuje również fanklub Tamary:
https://www.facebook.com/group