Szukają „Misiewiczów”

 

– Od 10 miesięcy po Polsce rozlewa się niespotykana dotąd skala korupcji politycznej, kolesiostwa, nepotyzmu. Stanowiska w spółkach skarbu państwa objęte przez rodziny, znajomych i działaczy partyjnych – pisze Nowoczesna, która stworzyła stronę Misiewicze.pl

Znacie podobne przypadki w Bielsku-Białej, Żywcu, Skoczowie, Cieszynie czy Czechowicach-Dziedzicach? Pomóżcie je udokumentować. – Wspólnie z Wami opracowujemy listę, która zbiera przypadki „Misiewiczów” – osób, które dostały swoje stanowiska przede wszystkim ze względu na swoje powiązania polityczne w PiS a nie kompetencje – zaprasza do udziału w akcji Nowoczesna. Stronę można znaleźć pod adresem http://misiewicze.pl/.

Pomysł chyba niektórych zabolał. – Rzecznik klubu PiS Beata Mazurek zapowiedziała, że jeśli Nowoczesna nie wyjaśni kwestii finansowania strony misiewicze.pl, to PiS zwróci się do Kancelarii Sejmu o przeprowadzenie kontroli w biurach posłów N, aby sprawdzić, w jaki sposób wydatkują pieniądze sejmowe – informuje portal Money.pl.