Spotkanie z generałem Adamem Rapackim

 

Posłanka Mirosława Nykiel zaprasza na czwarte spotkanie Klubu Obywatelskiego w Bielsku-Białej, którego gościem specjalnym będzie twórca Centralnego Biura Śledczego – generał Adam Rapacki.

Spotkania w ramach Klubu Obywatelskiego odbywają się w naszym mieście cyklicznie od kilku miesięcy. Celem inicjatywy jest rozmowa na temat obecnej sytuacji w kraju. W jej ramach bielszczanie dyskutowali już m.in. z prof. Witoldem Orłowskim o wpływie „dobrej zmiany” na gospodarkę, byłym Ministrem Sprawiedliwości, posłem Borysem Budką o polskim systemie prawnym czy Prezesem ZNP Sławomirem Broniarzem o planowanej reformie systemu edukacji.

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się w Wyższej Szkole Administracji (Plac Marcina Lutra 7) w Sali 2B, w dniu 14.03.2017 r. o godzinie 1700. Gościem specjalnym i zarazem ekspertem będzie gen. Adam Rapacki – były zastępca Komendanta Głównego Policji, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i twórca Centralnego Biura Śledczego. Tematem dyskusji będą „WSPÓŁCZESNE WYZWANIA DLA BEZPIECZEŃSTWA POLAKÓW I POLSKI”.

 

Do udziału w debacie zachęca posłanka Mirosława Nykiel: – Zapraszamy do rozmowy na temat bardzo ważny dla każdego z nas. Chcemy dyskutować o tym, czy jesteśmy w tym bardzo nieprzewidywalnym świecie bezpieczni, co trzeba jeszcze zrobić, aby go poprawić oraz czy działające systemy dostatecznie nas chronią, jak działają i jakich działań nie powinniśmy wykonywać, by nie obniżać poziomu obronności naszego kraju. Jestem przekonana, że zarówno temat jak i osoba naszego prelegenta pozwolą na refleksje, o tym co na co dzień nie zaprząta naszego myślenia. Nie powinniśmy jednak pozwolić na lekceważenie bezpieczeństwa Polski i nas wszystkich – przekonuje posłanka.