Poloneza czas zacząć czyli urodziny Konstytucji 3 Maja

 

Oj, działo się tym razem… Widok bielskiego placu Chrobrego pełnego uśmiechniętych ludzi tańczących poloneza na długo zostanie nam w pamięci. Kto nie uczestniczył w tym wydarzeniu, może chociaż pooglądać sobie filmiki na naszej stronie. 

3 maja slup
Na nasze wydarzenie w Bielsku-Białej zapraszały plakaty, pojawiły się także informacje w mediach

We wtorek spotkaliśmy się w Bielsku-Białej w luźniejszej, wręcz piknikowej atmosferze. KOD Podbeskidzie zaprosił mieszkańców do wspólnego świętowania urodzin Konstytucji 3 Maja. Przygotowaliśmy dla uczestników mnóstwo atrakcji. I to jakich!

teatrzyk
W naszym teatrzyku dziennikarka TIWIPiSss przeprowadziła wywiady z osobistościami ze świata polityki. Poznajecie tego pana?

Jedną z wielu niespodzianek, jakie czekały na osoby, które pojawiły się na placu Chrobrego, był prawdziwy teatrzyk kukiełkowy. Zobaczyć w nim można było nadprezesa, pannę Krystynę i innych bohaterów, w których wszyscy widzowie bez najmniejszego problemu rozpoznali osobistości znane ze sceny politycznej, które ostatnio wsławiają się głównie tym, że tak bardzo psują polską demokrację. Przyznajemy, byliśmy złośliwi i nie pozostawiliśmy na nich suchej nitki. Ale powiedzcie sami, czy im się to nie należało? Przygotowaliśmy kilka odcinków teatrzyku. Spodobał się, więc planujemy kolejne. Chcesz się przyłączyć? Czekamy na Ciebie, teatr to wyzwanie, przydadzą nam się każde ręce do pracy i każda głowa do myślenia.

IMG_0771
Zakończyliśmy akcję zbierania podpisów po obywatelskim projektem Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Udało się nam zebrać w regionie w sumie ok. 1450 podpisów

Teatrzyk nie był jedyną atrakcją. We wtorek na placu Chrobrego można było własnoręcznie zrobić sobie kotylion, poczęstować się pysznym ciastem, otrzymać balonik, znaczek KOD lub nawet reprint Konstytucji z 1793 roku. Jak ktoś preferuje Konstytucję obecnie nam panującą, też mógł taki egzemplarz uzyskać. W specjalnie wydanej, okolicznościowej gazetce można było przeczytać i o Jubilatce, o KOD Podbeskidzie oraz o ludziach go tworzących.

Zaprosiliśmy uczestników do wspólnego odtańczenia poloneza. Widok placu pełnego uśmiechniętych, tańczących ludzi na długo zostanie nam w pamięci. Bielscy rajcy inaczej, niż to się stało w innych miastach, nie przyjęli stanowiska, że będą stosować się do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego nawet wtedy, jeśli nie będą one publikowane, dlatego załatwiliśmy sprawę za nich. Odpowiednie stanowisko ogłosił na placu Chrobrego miejski krzykacz.

krzykacz2
W rolę miejskiego krzykacza wcielił się Przemysław Jakimowicz. Imprezę poprowadził Szymon Kułakowski

Całe wydarzenie przebiegło w pokojowej i wesołej atmosferze. To dla wszystkich uczestników było prawdziwe, radosne święto. Mamy nadzieję, że niebawem zaprosimy Was na kolejne wydarzenia.

fontanna
Nie zabrakło biało-czerwonych i unijnych flag

 

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, tym co nie byli pozostają relacje wideo…