Leszek Balcerowicz w Bielsku-Białej

W najbliższy czwartek, 30 marca, odbędzie się kolejne już spotkanie w ramach Akademii Demokracji. Gościem będzie prof. Leszek Balcerowicz.

Spotkanie organizowane przez Wyższą Szkołę Administracji w Bielsku-Białej odbędzie się w auli tej uczelni o g. 17. 

Zarówno postać gościa, postrzeganego przez wiele osób jako „wcielenie zła” oraz temat spotkania – „Dobre i złe transformacje” – gwarantują, że czas przeznaczony na udział w tym wydarzeniu nie będzie czasem zmarnowanym. Profesor od dawna nie jest pupilem władzy, bo nie waha się publicznie wyrażać swoich opinii, często krytycznych wobec poczynań rządzących. I było tak nie tylko za czasów rządów PIS, chociaż ostatnio odbywa się to znacznie częściej i bardziej kompleksowo.

Co ciekawe, jego ostatnie wypowiedzi często odnoszą się nie tylko do poczynań gospodarczych, ale też do łamania przez władze prawa i standardów demokratycznych.

„Gdyby nie to, że dwie partie o włos ominęły się z progiem wyborczym – PiS nie miałby większości. Ten, kto wygrywa wybory, nie ma moralnego prawa niszczyć konstytucję”- mówił w programie #dzieńdobryWP.

„Jeżeli za wyłudzenie VAT jest kara 25 lat więzienia, to może się okazać, że wygodniej jest zlikwidować świadka w sprawie” – to wypowiedź w programie #RZECZoPOLITYCE.

Uczestnicy spotkania będą mogli się więc nie tylko dowiedzieć, czy nie dało się polskiej transformacji z lat 90. ubiegłego wieku wykonać lepiej, ale też usłyszeć, że

[…]nie ma sensu bezproduktywnie się martwić. Trzeba działać, aby skrócić okres „dobrej zmiany”

Gorąco rekomendujemy.