Fundacja Humanity in Action Polska zaprasza do współpracy

 

Mamy wielką przyjemność poinformować o tegorocznej rekrutacji do Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej Nie zgadzasz się na dyskryminację i łamanie praw człowieka? Niepokoi Cię nasilająca się fala mowy nienawiści? Chcesz coś z tym zrobić, działać na rzecz demokracji i zmieniać swoje otoczenie, Polskę lub świat?

Fundacja Humanity in Action Polska zaprasza studentki i studentów do udziału w Międzynarodowej Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej „Inkubator idei”(Humanity in Action Fellowship 2017). Tegoroczne edycje programu odbędą się w dniach 26 maja – 25 czerwca 2017 r. w Warszawie i Berlinie oraz od 5 do 30 lipca 2017 r. w Atlancie.

Międzynarodowe programy organizowane przez Humanity in Action skupiają się na relacjach pomiędzy większością społeczeństwa a grupami narażonymi na dyskryminację w odniesieniu do politycznych, społecznych i kulturowych uwarunkowań w danym kraju. Prawa człowieka oraz prawa obywatelskie są rozpatrywane ze współczesnej oraz historycznej perspektywy, ze szczególnym uwzględnieniem doświadczeń II Wojny Światowej i Holocaustu. Jednocześnie podczas warsztatów i treningów uczestniczki i uczestnicy programów zdobywają praktyczne umiejętności liderskie i szukają rozwiązań zapobiegających dyskryminacji. Każda edycja programu jest niepowtarzalna.

Dla kogo Jest ten projekt? Dla osób interesujących się prawami człowieka, demokracją oraz aktywnym przeciwdziałaniem dyskryminacji i mowy nienawiści, aktywistek i aktywistów chcących realizować swoje projekty społeczne, dla osób zainteresowanych pracą w sektorze pozarządowym oraz instytucjach międzynarodowych (HIA oferuje swoim absolwentom i absolwentkom specjalne programy stażowe, m.in. w Kongresie Stanów Zjednoczonych oraz Parlamencie Europejskim), studentów i studentek wszystkich kierunków studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych i doktoranckich, osób które ukończyły studia nie wcześniej niż w 2015 roku, o bardzo dobrej znajomości j. angielskiego (to język roboczy programu). Uwaga! Limit wieku: 28 lat.

Odrębne programy będą się odbywać w dniach 26 maja – 25 czerwca 2017 r. w Warszawie i Berlinie (oba programy kończy wspólna międzynarodowa konferencja HIA w Berlinie w dniach 22-25 czerwca) oraz od 5 do 30 lipca 2017 r. w Atlancie. Zgłaszać można się do 29 stycznia 2017 r.!

Akademia Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej to program, podczas którego uczestnicy i uczestniczki pogłębiają swoją wiedzę na temat mierzenia się przez polskie państwo i społeczeństwo z wyzwaniami praw człowieka, transformacji systemowej, budowania społeczeństwa obywatelskiego i umacniania demokracji.

Programy Humanity in Action są bezpłatne. Ponadto organizator pokrywa koszty zakwaterowania, lokalnego transportu, transportu na konferencję w Berlinie i większą część kosztów wyżywienia.

Aplikuj już teraz i dołącz do sieci aktywistów działających na rzecz praw człowieka i społeczeństwa obywatelskiego!

Więcej informacji:

Akademia Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej

Email: poland@humanityinaction.org

Zachęcamy do polubienia strony www.facebook.com/HIAPolska w celu otrzymania najnowszych powiadomień o rekrutacji do programów HIA.